Kus pidada sünnipäeva Tallinnas? Siin on sulle paar head ideed!

Kas oled mõelnud, kus pidada sünnipäeva Tallinnas aga ükski idee ei tundu päris õige? Oleme kindlad, et kui allolev artikkel läbi loetud, oled ka paar head ideed endale juba kõrva taha saanud panna.

Mis on parimad restoranid, kus pidada juubelit Tallinnas?

Juubel on selline verstapost, mida soovitakse tähistada pisut pidulikumalt ja suuremalt. Pole üllatav, kui juubel on esimene kord, mil otsustad sünnipäevapeo koduseinte vahelt restorani viia. Sellises korras on ka arusaadav, et soovid kindlust – oled teinud õige valiku, kus pidada juubelit Tallinnas ja sa ei pea pettuma.

Õnneks on olemas restoranid, mis on mugavas asukohas ja mille peale võib kindel olla.

Vana Toomas kutsub külla!

Uuenenud menüüga kohvik-restoran Vana Toomas asub täpselt vanalinna keskel.

Vana Toomas mahutab kuni 54 külalist, mis vastab enamike juubelite nõuetele. Kui soovid intiimsemat olemist, on võimalus broneerida restorani teine korrus ainult enda seltskonnale.

Teine korrus mahutab mugavalt kuni 34 külalist. Lisaboonuseks on imeilus vaade Raekoja platsile.

Nii suurematele kui väiksematele pidudele – Maikrahv

Soovid juubelit aga suuremalt tähistada?

Kohe samas asub restoran Maikrahv, mille neli saali mahutavad kuni 210 külalist.

Väiksema peoseltskonnaga saab valida Võlvsaali, Mustpeade saali ja Gildi saali vahel.

Olenevalt soovitud laudade paigutusest mahutavad need saalid 15 kuni 70 inimest.

Restoranis tähistamine pole vaid täiskasvanutele

Sünnipäevapidu restoranis ei ole mõeldud üksnes täiskasvanute tähtsate juubelite pidamiseks. Tasub uurida oma teismeliselt või gümnaasiumieas noorelt, ehk sooviks ta sünnipäeva hoopis elegantsemal moel tähistada?

See on puhas eelarvamus, et noortel pole huvi restorane külastada. Vastupidi – tegu võib olla väga põneva ettevõtmisega ja hea viisiga, kuidas tutvuda tipptasemel kokakunstiga. Lisaks hõrkudele roogadele saab restoranis nautida ka uhke garneeringuga alkoholivabu kokteile.

Kuidas korraldada kodune aga väikese vaevaga juubelipidu?

Otsustad siiski pidu kodus pidada, kuid tahaksid nautida restoranitasemel söögipoolist ning ei soovi mõelda peojärgsele nõudepesule ja koristamisele? Appi tuleb catering. Värskelt valmistatud imehea toit, ent ometigi ei ole sina pidanud selleks aega planeerima ega pikki tunde köögis veetma.

Catering on hea lahendus ka nende jaoks, kel puudub kogemus suurte pidude korraldamisega. Viie-kuue külalise võõrustamiseks vajaliku toidu- ja joogipoolise varumisega tuleb igaüks toime ning kui jääbki natuke midagi üle, ei ole probleemi.

Usalda kogenud tegijat

Kui aga plaanis on pidu kahekümne, kolmekümne või enama külalisega, muutub ettevalmistus keerulisemaks. Palju peaks olema salatit? Mitu koogilõiku ühele inimesele arvestada? Kuidas planeerida joogid, et poole peo pealt ei peaks üksnes vett lürpima?

ABCatering teab täpselt palju külalise kohta salatit arvestada ning kui suur tort on see õiges suuruses tort. Koostöös cateringiga saab paika ka lõplik menüü, nii et sünnipäevalauale jõuavad kõik su lemmiktoidud.

Catering tuleb sünnipäevalapse juurde!

Catering tuleb ja toitlustab seal, kus vaja. Võib-olla soovid koduse peo asemel puhkemaja rentida? Kutsud külalised loodusesse värsket õhku nautima? Tahad minna jahiga Tallinna lahele seilama?

Siis saadki valida: kas teed söögid-joogid ise, või kasutad oma aega paremini ära ja jätad toidulaua katmise cateringile.

Cateringi tellimine tähendab, et sa ei pea enam peokohtade valikul piirduma nende kohtadega, kus on ka toitlustus olemas.

Sa võid sünnipäeva tähistada täpselt seal, kus oled alati soovinud!

Meeldejääv täiskasvanu sünnipäev Tallinnas

Miks mitte alustada sünnipäeva tähistamist hoopis aktiivsemalt? See ei tähenda ilmtingimata spordivõistlust, vaid on lihtsalt pisut teistmoodi täiskasvanu sünnipäev Tallinnas, kui laua taga kohtumine, söömine ja peo lõppedes laua tagant tõusmine.

1. Praktilised töötoad

Õppida on alati tore, nii et ära pelga seda varianti oma külalistele pakkuda. Erinevaid töötubasid on muidugi tohutult, kuid valisime siia sellised variandid, mis ei nõua erilist füüsilist pingutust. Igatühte neist pakub Tallinnas mitu kohta – võibolla leiad sellise oma kodu lähedalt või mugavalt teele jäävana?

Nii ei pea töötoa lõppedes muretsema, kus saab pesemas käia või kus saab riideid vahetada. Võta aga suund rahulikult restorani poole ja naudi sünnipäeva teist poolt:

  • akrüülvalamine
  • klaasist vitraaži tegemine
  • nõelviltimine
  • keraamika töötuba
  • martsipanist kujukeste meisterdamine
  • seebi valmistamine

2. Põgenemistuba

Tavaliselt saab ühte põgenemistuba „lahendada“ 2-7 inimest ehk need sobivad hästi väiksematele seltskondadele. Suurema seltskonnaga saab broneerida samale ajale mitu tuba ning pärast toidu kõrvale muljeid vahetada.

Põgenemistuba on nutikas lahendus ka olukorras, kus sünnipäevale kutsutud inimesed on üksteisele võõrad. Toast põgenemise käigus saab kindlasti omavahel tuttavamaks ning siis pole restoranis vaja muretseda, kas lauanaabriga ikka juttu jätkub.

3. Ekskursioon kogenud giidiga

Isegi kui arvad, et tead Tallinnast kõike, siis professionaalse giidi abil avanevad linna varjatud saladused. Võib planeerida nii üldise ekskursiooni, kui paluda järgida kindlat teemat.

Vanalinna ekskursioon on eriti mugav, sest giid saab ekskursiooni lõpu planeerida Raekoja Platsile.

Nii on Vana Toomase kohvik-restoran vaid loetud sammude kaugusel.

Värskendavad joogid ja isuäratavad toidud on pärast õues veedetud aega kindlasti väga oodatud!

Foto: Karson.

Vana Toomas
Vana Toomas
Articles: 5